Rekordowa frekwencja i historyczne decyzje!

Szanowni Państwo, Członkowie Spółdzielni,

serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Walnego Zgromadzenia, które odbyło się w sobotę 20 i w niedzielę 21 czerwca br. Dziękujemy za poświęcony przez Państwa czas, który z całą pewnością nie był czasem straconym.

Państwa obecność zaowocowała rekordową w historii naszej Spółdzielni frekwencją. Umożliwiła też podjęcie niezwykle istotnych uchwał.

    Po pierwsze Walne Zgromadzenie w uchwale nr 1/2026:
  • wyraziło stanowczy sprzeciw wobec działań zmierzających do postawienia Spółdzielni Mieszkaniowej „Orlik-Jantar” w stan likwidacji,
  • potwierdziło w mocy, w pełnym zakresie, ważność uchwały nr 5 Zebrania Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Gocław-Lotnisko” w Warszawie z dnia 18 czerwca 2005 r. w sprawie podziału tej spółdzielni i utworzenia Spółdzielni Mieszkaniowej „Orlik-Jantar”,
  • potwierdziło, że w wyniku wskazanej wyżej uchwały nr 5 zaistniały nieodwracalne skutki prawne, organizacyjne i gospodarcze, a w szczególności doszło do powstania Spółdzielni Mieszkaniowej „Orlik-Jantar” jako odrębnego i samodzielnego podmiotu prawa,
  • potwierdziło wolę dalszego funkcjonowania Spółdzielni Mieszkaniowej „Orlik-Jantar” jako odrębnego i samodzielnego podmiotu prawa oraz stwierdziło brak podstaw faktycznych lub prawnych do otwarcia likwidacji Spółdzielni Mieszkaniowej „Orlik-Jantar”,
  • zobowiązało Zarząd Spółdzielni do podjęcia działań mających na celu utrzymanie bytu prawnego Spółdzielni Mieszkaniowej „Orlik-Jantar”.

Za uchwałą głosowało 380 członków, 32 było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że uchwała otrzymała poparcie sięgające 90%.

Powyższa uchwała stanowi jednoznaczny wyraz braku akceptacji zdecydowanej większości członków spółdzielni dla działań jednego członka spółdzielni wspieranego przez nieliczne grono osób działających w interesie Zarządu Spółdzielni „Gocław-Lotnisko”.

Walne Zgromadzenie zdecydowaną większością głosów przyjęło również sprawozdania za 2025 rok, tj. sprawozdanie Rady Nadzorczej, sprawozdanie Zarządu z działalności oraz sprawozdanie finansowe spółdzielni. Podzieliło ono również między członków spółdzielni nadwyżkę bilansową za rok 2025 oraz udzieliło absolutorium członkom obecnego Zarządu.

Protokół obrad oraz treść wszystkich uchwał opublikujemy wkrótce w części dostępnej dla członków spółdzielni.

Z poważaniem,
Zarząd SM „Orlik-Jantar”