Tekst do obrazka!

Walne Zgromadzenie potwierdziło wolę dalszego funkcjonowania Spółdzielni

Dziękujemy wszystkim Członkom za udział w Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się 20–21 czerwca 2026 r. Państwa obecność przełożyła się na najwyższą frekwencję w historii Spółdzielni i umożliwiła podjęcie kluczowych decyzji dotyczących jej przyszłości.

Walne Zgromadzenie zdecydowaną większością głosów opowiedziało się za dalszym, samodzielnym funkcjonowaniem SM „Orlik-Jantar”, przyjęło sprawozdania za 2025 rok oraz udzieliło absolutorium Zarządowi. To ważny sygnał jedności i zaangażowania członków w sprawy naszej Spółdzielni.

Czytaj dalej

Odbierz dostęp do nowego eBOK-u

Kontroluj swoje opłaty całodobowo. Przypominamy o trwającej procedurze odbioru danych dostępowych do nowego Elektronicznego Biura Obsługi Klienta - eBOK. Loginy oraz hasła tymczasowe (wymagające zmiany przy pierwszym logowaniu) czekają na Państwa w pokoju czynszów. Kliknij „Więcej”, aby przeczytać pełną instrukcję.

Więcej

Opublikowaliśmy kolejny materiał wideo!

Szanowni Mieszkańcy, sytuacja prawna naszej Spółdzielni wymaga naszej pełnej mobilizacji. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny materiał wideo, który w prosty sposób wyjaśnia wyzwania, przed którymi stoimy w obliczu nadchodzącej rozprawy sądowej wyznaczonej na 10 lipca 2026 roku.
Obejrzyj ten materiał, dowiedz się więcej i przyjdź na Walne Zgromadzenie 20 i 21 czerwca – Twoja obecność jest teraz absolutnie kluczowa!

Więcej

Powstrzymajmy likwidację Spółdzielni! Apel Zarządu do członków

Stajemy w obliczu największego kryzysu w historii naszej Spółdzielni – ryzyko niekorzystnego wyroku stawia przed nami realne widmo likwidacji SM „Orlik-Jantar”. W tej sytuacji los naszych mieszkań i wspólnego majątku zależy wyłącznie od naszej jedności. Zarząd wzywa wszystkich mieszkańców do pełnej mobilizacji. Zobacz, jak w trzech prostych krokach – poprzez obecność na Walnym Zgromadzeniu, głosowanie oraz podpisanie petycji – możemy wspólnie obronić nasze osiedle.
Nie bądźmy bierni, każdy głos ma teraz decydujące znaczenie!

Więcej

Informacja Zarządu Spółdzielni o wyniku przetargu nieograniczonego DT/6/2025

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Orlik-Jantar" w Warszawie informuje, że w dniu 13 maja 2026 r. ustalono ostatecznie warunki umowy na realizację zamówienia na wybór generalnego realizatora inwestycji polegającej na realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą "Orlik" i zawarto umowę o generalną realizację tej inwestycji z firmą: RS Budownictwo S.A., ul. Drewniana 11 lok. 1, 15-265 Białystok.
Pełna treść Informacji oraz Zestawienie realizowanych inwestycji dostępne są dla członków Spółdzielni po zalogowaniu się.

Więcej

Zasady dokonywania zakupów i realizowania płatności na rzecz nieruchomości

W odpowiedzi na pojawiające się pytania publikujemy przypomnienie procedur regulujących dokonywanie zakupów i realizowanie płatności. Szczegółowo omawiamy ramy prawne wydatkowania środków przez Spółdzielnię, kwestię braku możliwości rozliczania indywidualnych zakupów (m.in. ze względu na obowiązkowy system KSeF) oraz prawidłową ścieżkę formalną dla wniosków składanych przez Rady Nieruchomości.

Więcej