Druki do pobrania

Sprawy mieszkaniowe

Inne

Pobieranie plików

Pobieranie plików na urządzeniach z systemem Android
Jeżeli pobierasz plik na urządzeniu z systemem Android, to Twój zapisany załącznik znajduje się w folderze "Pobrane pliki". Aby otworzyć ten folder, wybierz ikonę , która znajduje się z prawej strony przeglądarki - odszukaj pozycję "Pobrane pliki".

Pobieranie plików na urządzeniach z systemem iOS (Apple)
Jeżeli pobierasz plik na urządzeniu z systemem iOS (urządzenia firmy Apple), Twój zapisany załącznik odnajdziesz, wybierając ikonę .

Komputery PC i Mac
W przypadku komputerów osobistych (komputery stacjonarne, laptopy) przeglądarka poprosi o wskazanie miejsca, w którym chcesz zapisać plik lub zostanie on zachowany automatycznie w katalogu, w którym przeglądarka domyślnie przechowuje wszystkie pobrane z Internetu pliki (w zależności od ustawień i rodzaju przeglądarki). Standardowo w systemie Windows 7/8/10 jest to folder "Pobrane".

Uwaga ogólna
Jeżeli plik nie pobiera się od razu, poczekaj co najmniej 5 sekund. Czasami, w zależności od obciążenia naszego systemu lub jakości Twojego połączenia z Internetem, proces rozpoczęcia pobierania pliku może zająć krótką chwilę. Ponowne, wielokrotne klikanie pliku do pobrania w żaden sposób nie przyspieszy tego procesu, a jedynie go spowolni.

Uwaga! Do przeglądania dokumentów niezbędny jest program Adober Reader dostępny nieodpłatnie na stronie producenta.
Informacja o formatach plików dostępnych na naszych stronach internetowych znajduję się w menu: Strona główna>Formaty plików