Szanowni Państwo, Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej „Orlik-Jantar”,
W nawiązaniu do poprzednich komunikatów, przygotowaliśmy dla Państwa nowy materiał wideo, który w bardzo przystępny sposób przybliża i przedstawia kluczowe kwestie formalno-prawne oraz realne wyzwania, przed którymi staje obecnie nasza Spółdzielnia.
W materiale wideo szczegółowo wyjaśniamy sytuację związaną z procesem podziału SM „Gocław-Lotnisko” z 2005 roku, zaskarżeniem uchwały nr 5 oraz nadchodzącym terminem rozprawy sądowej, który wyznaczono na 10 lipca 2026 roku. Wyjaśniamy w nim również, dlaczego sprawa ta nabrała tak nagłego tempa, jakie niesie za sobą ryzyko dla wartości naszych mieszkań oraz kredytobiorców, a także jakie kroki prawne podjął już Zarząd, m.in. poprzez wystąpienia do ministerstw czy burmistrza dzielnicy Praga-Południe.
-
Harmonogram kluczowych działań:
- Od piątku, 29 maja 2026 roku, w sekretariacie Spółdzielni przy ul. Salamandry 3 w Warszawie można składać podpisy pod petycją mającą na celu ochronę naszego wspólnego majątku.
- Najważniejszym momentem decyzyjnym będzie najbliższe Walne Zgromadzenie, które zostało zwołane na 20 i 21 czerwca 2026 roku.
Gorąco apelujemy o zapoznanie się z materiałem wideo oraz pełną treścią opinii prawnej udostępnionej na naszej stronie. Państwa obecność i głos na czerwcowym Walnym Zgromadzeniu będą miały decydujący wpływ na obronę i przyszłość Spółdzielni „Orlik-Jantar”.

