Podwyżki za nieczystości od 1 kwietnia

Pierwotnie zmiana taryfy miała wejść w życie 1 grudnia 2020 r. Jednak 17 listopada Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej stwierdziło częściową nieważność przyjętych przez Radę Miasta przepisów.
Zdaniem RIO, dotychczasowa regulacja była nieprecyzyjna i niejasna i Rada Miasta powinna była jednoznacznie określić, co jest źródłem informacji o ilości zużytej wody w konkretnych sytuacjach.

Dlatego Rada, na wniosek prezydenta miasta zajęła się ponownie sprawą taryf za wywóz śmieci. Przyjęte poprawki zgłoszone przez ratusz uwzględniły stanowisko RIO, a także przesunęły wejście w życie nowych stawek na 1 kwietnia 2021 r. Stawki pozostały takie, jak w poprzedniej uchwale.

Nie zostawiajmy odzieży przy pojemnikach

W związku z epidemią i bardzo ograniczonymi możliwościami obsługi zielonych pojemników na odzież sygnowanymi znakiem Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę, fundacja czasowo zamyka dostęp do nich i prosi, by nie pozostawiać odzieży obok pojemników.

Jak informuje Włodzimierz Gromulski, koordynator zbiórek na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, wszystkie pojemniki w najbliższych dniach zostaną zamknięte i umieszczona będzie na nich kartka ze stosowną informacją. Nasza sytuacja finansowa jest ciężka, straciliśmy możliwości operacyjne związane z systematycznym opróżnianiem pojemników, nastąpiła redukcja pracowników do minimum. Jestem przekonany, że darczyńcy zrozumieją, że chodzenie z ubraniami do pojemnika w obecnej sytuacji nie jest czynnością niezbędną do funkcjonowania, a zostawianie odzieży pod pojemnikami jest zaśmiecaniem. Przepraszamy za ewentualne niedogodności i mamy nadzieję, że niedługo sytuacja gospodarcza w kraju się poprawi, a my będziemy mogli normalnie funkcjonować – podsumowuje Włodzimierz Gromulski.

Oszczędzajmy ciepło

Niestety nie ma się co oszukiwać, lato z upałami już za nami. Być może za kilka dni powróci ciepła aura i doczekamy się przepięknej złotej polskiej jesieni. Pamiętajmy jednak, że nieubłaganie zmierzamy ku zimie i na termometrach słupek rtęci będzie spadał coraz niżej.
W związku z tym tradycyjnie przypominamy o oszczędzaniu ciepła. Zwracajmy uwagę na fakt, iż należy zamykać drzwi wejściowe do budynków i okna na klatkach schodowych, gdyż powoduje to znaczna utratę ciepła, a tym samym i naszych pieniędzy.

Przypominamy, że otwieranie okien na klatce schodowej lub w piwnicach w celu wietrzenia w okresie jesienno-zimowym winno być krótkotrwałe, z uwagi na straty ciepła. Ponadto pamiętajmy o naszych sąsiadach, wychłodzenie klatek schodowych powoduje zwiększanie start ciepła w ich lokalach. Bądźmy świadomi, iż jesteśmy wspólnotą mieszkańców i szanujmy się wzajemnie.
Oszczędzając energię oszczędzamy pieniądze oraz zmniejszamy zanieczyszczenie środowiska.

Przeglądaj wcześniejsze - Aktualności

Budżet partycypacyjny

Już za rok będzie to możliwe, jeżeli zagłosujesz! Ruszyło głosowanie na projekty z budżetu partycypacyjnego. Głosować można do 15 września br. na stronie https://www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl/
Bardzo zachęcamy do głosowania na projekty związane z naszym Osiedlem oraz jego najbliższym otoczeniem, które przysłużą się mieszkańcom SM Orlik-Jantar.

Czytaj dalej

Wakacyjny Piknik

W sobotę 25 lipca br. między 12:00 a 18:00 Radio Kolor razem z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe zapraszają na Gocław, do urokliwego Parku nad Balatonem na Wakacyjny Piknik. Dzieci będą mogły skorzystać bezpłatnie z takich animacji jak: dmuchańce, trampoliny czy trening karate. Przez cały dzień na boisku oraz terenach przyległych będą odbywały się koncerty i zawody sportowe. Wstęp wolny!

Czytaj dalej

Filmowa Stolica Lata

Kino Letnie nad Balatonem 2020! Wszystkim, którzy uwielbiają kino letnie na świeżym powietrzu przypominamy, że przez całe wakacje w Parku nad Balatonem, co tydzień odbywają się projekcje filmowe - . Wstęp bezpłatny! Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej, a współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnica Praga-Południe. W programie: komediowe wtorki w Parku nad Balatonem, środy z Kinem francuskim na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych, a czwartki to filmy lekkie łatwe i przyjemne w Parku Polińskiego.

Czytaj dalej

Jak poradzić sobie z upałami w mieszkaniu?

Długo utrzymujące się wysokie temperatury bywają dokuczliwe przede wszystkim w miastach. Specjaliści radzą, by w upalne dni nie wychodzić z domu. A co jeśli w naszych czterech ścianach też trudno znieść wysokie temperatury? Jest kilka sposobów na schłodzenie powietrza w mieszkaniu i przetrwanie takiej pogody.

Czytaj dalej

      1 2 3 4 5       Przeglądasz: 1 / 5