Nie zostawiajmy odzieży przy pojemnikach

W związku z epidemią i bardzo ograniczonymi możliwościami obsługi zielonych pojemników na odzież sygnowanymi znakiem Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę, fundacja czasowo zamyka dostęp do nich i prosi, by nie pozostawiać odzieży obok pojemników.

Czytaj dalej

Oszczędzajmy ciepło

Z uwagi na rozpoczęty sezon grzewczy, panujące warunki atmosferyczne, jak również zbliżający się sezon zimowy zwracamy się do Państwa z prośbą o zamykanie drzwi wejściowych do budynku, zamykanie okienek piwnicznych oraz zamykanie okien na klatkach schodowych. Oszczędzając energię oszczędzamy pieniądze oraz zmniejszamy zanieczyszczenie środowiska.

Czytaj dalej

Budżet partycypacyjny

Już za rok będzie to możliwe, jeżeli zagłosujesz! Ruszyło głosowanie na projekty z budżetu partycypacyjnego. Głosować można do 15 września br. na stronie https://www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl/
Bardzo zachęcamy do głosowania na projekty związane z naszym Osiedlem oraz jego najbliższym otoczeniem, które przysłużą się mieszkańcom SM Orlik-Jantar.

Czytaj dalej

Wakacyjny Piknik

W sobotę 25 lipca br. między 12:00 a 18:00 Radio Kolor razem z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe zapraszają na Gocław, do urokliwego Parku nad Balatonem na Wakacyjny Piknik. Dzieci będą mogły skorzystać bezpłatnie z takich animacji jak: dmuchańce, trampoliny czy trening karate. Przez cały dzień na boisku oraz terenach przyległych będą odbywały się koncerty i zawody sportowe. Wstęp wolny!

Czytaj dalej

Filmowa Stolica Lata

Kino Letnie nad Balatonem 2020! Wszystkim, którzy uwielbiają kino letnie na świeżym powietrzu przypominamy, że przez całe wakacje w Parku nad Balatonem, co tydzień odbywają się projekcje filmowe - . Wstęp bezpłatny! Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej, a współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnica Praga-Południe. W programie: komediowe wtorki w Parku nad Balatonem, środy z Kinem francuskim na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych, a czwartki to filmy lekkie łatwe i przyjemne w Parku Polińskiego.

Czytaj dalej

Jak poradzić sobie z upałami w mieszkaniu?

Długo utrzymujące się wysokie temperatury bywają dokuczliwe przede wszystkim w miastach. Specjaliści radzą, by w upalne dni nie wychodzić z domu. A co jeśli w naszych czterech ścianach też trudno znieść wysokie temperatury? Jest kilka sposobów na schłodzenie powietrza w mieszkaniu i przetrwanie takiej pogody.

Czytaj dalej

Zostaw namiary!

Awarie nie czekają na nasz powrót! Pamiętajmy o tym i na wszelki wypadek pozostawmy u sąsiada, w Spółdzielni adresy bądź telefony, pod którymi będziemy uchwytni lub zostawmy informację, do kogo z najbliższej rodziny można się zwrócić z chwilą zaistnienia nieprzewidzianego zdarzenia w naszym mieszkaniu.

Czytaj dalej

        1 2 3 4 5 6 7 8       Przeglądasz: 4 / 8