Elektrośmieci

Wiosenne remonty mieszkań oraz często związane z nimi wymiany domowych sprzętów RTV i AGD skutkują niezgodnym z prawem pozbywaniem się starych urządzeń przez podrzucanie ich pod altany śmietnikowe. Przypomnijmy poniżej ogólne zasady zbiórki elektrośmieci jakie obowiązują w Warszawie i na terenie całego kraju.

Czytaj dalej

Nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych.

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Orlik-Jantar” informuje, że na podstawie Uchwały nr XL/1254/2020 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 26.11.2020 r. uległa zmianie metoda naliczania opłaty za wywóz odpadów komunalnych, która obowiązuje od dnia 01.04.2021r.
W związku z powyższym w dniu dzisiejszym zostały dostarczone do Państwa skrzynek pocztowych naliczenia opłat eksploatacyjnych, uwzględniające nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych.

Czytaj dalej

Bezpłatne maseczki

Ruszyła akcja rozdawania bezpłatnych maseczek ochronnych dla mieszkańców Pragi Południe. Mieszkańcy Gocławia przy ul.Meissnera 5 (przed Biblioteką) w godzinach 9.00-17.00 mogą odebrać maseczki chirurgiczne, które zostały przekazane Warszawie przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Akcja trwa do wyczerpania zapasów.

Czytaj dalej

Warszawa rozpoczyna budowę III linii metra

Powstanie III linia metra. Taką decyzję podjął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Już w najbliższy czwartek, na jego wniosek, Rada Miasta ma zdecydować o przesunięciu środków na pierwszy etap prac.

Czytaj dalej

Szczepienia przeciw COVID-19

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się prawdopodobnie już w połowie stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. Poniżej prezentujemy listę placówek w których będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 na Gocławiu.

Czytaj dalej

W mrozy pomoc potrzebna natychmiast

Niskie temperatury i zimowa aura bywają przyczyną tragedii. Niestety, przypadki zamarznięcia ludzi dotyczą nie tylko osób bezdomnych. Dla tych ostatnich jesień, zima i wczesna wiosna to najtrudniejszy czas funkcjonowania. Niewiele potrzeba, by słabo okryty i niedożywiony organizm błyskawicznie się wychłodził. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących czy nazbyt długo siedzących bądź zbyt lekko ubranych w stosunku do panujących warunków atmosferycznych.

Czytaj dalej

Podwyżki za nieczystości od 1 kwietnia

Od 1 kwietnia przyszłego roku mieszkańcy Warszawy zapłacą więcej za zagospodarowanie odpadów. W czwartek Rada Warszawy przyjęła uchwałę w tej sprawie. Średnio, co miesiąc wywóz śmieci będzie kosztował jednego warszawiaka ok. 50 zł, np. czteroosobowa rodzina zapłaci - 200 zł.

Czytaj dalej

        1 2 3 4 5 6 7 8       Przeglądasz: 3 / 8