Nowy system opłat za zagospodarowanie odpadów w Warszawie

Rada m.st. Warszawy przyjęła nową propozycją systemu naliczania opłat za wywóz śmieci w Warszawie. Zakłada ona, że stawki mają być ustalane od gospodarstwa domowego i uzależnione od powierzchni mieszkania.

Czytaj dalej

Budowa przy ul. gen. Romana Abrahama 1a

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Orlik-Jantar" informuje, że budowa przy ulicy gen. Romana Abrahama 1a na dz. ew. nr 20 z obrębu 03-06-04 prowadzona jest przez firmę BJM DEVELOPMENT S.C., która jest właścicielem nieruchomości. Dodatkowo informujemy, iż grunty wraz z zabudowaniami położone pomiędzy terenem budowy, a ul.Stanisława Rogalskiego nie są własnością Spółdzielni Mieszkaniowej "Orlik-Jantar".

Czytaj dalej

Maksymalna opłata śmieciowa

W związku nowelizacją przez Sejm ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach opłata śmieciowa przy metodzie "od wody" nie będzie mogła być wyższa niż 7,8 procent przeciętnego miesięcznego dochodu na jedną osobę za gospodarstwo domowe (ok.150 zł.).

Czytaj dalej

Budżet partycypacyjny

Już za rok będzie to możliwe, jeżeli zagłosujesz! Ruszyło głosowanie na projekty z budżetu partycypacyjnego. Głosować można do 30 czerwca br. na stronie https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome. Bardzo zachęcamy do głosowania na projekty związane z naszym Osiedlem oraz jego najbliższym otoczeniem, które przysłużą się mieszkańcom SM Orlik-Jantar.

Czytaj dalej

Dodatek mieszkaniowy 2021

Dofinansowanie mieszkania to świetny sposób na podreperowanie domowego budżetu. Zwłaszcza teraz gdy duża część gospodarstw domowych w związku z pandemią koronawirusa boryka się z utratą podstawowego źródła dochodu, dofinansowanie pozwoli nie stracić finansowej kontroli.

Czytaj dalej

Informacja o WZC 2021

Jak Państwu wiadomo 20 maja 2021 r. Członkowie naszej Spółdzielni pisemnie głosowali uchwały Walnego Zgromadzenia Członków związane m.in. z budżetem Spółdzielni.

Czytaj dalej

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności

Każda osoba mieszkająca w Polsce niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Taki obowiązek wynika z zapisów dwóch ustaw - o statystyce publicznej oraz narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Warto również pamiętać o spisaniu współmieszkańców przebywających za granicą, jeśli nadal są zameldowani na stałe w naszym mieszkaniu.

Czytaj dalej

        1 2 3 4 5 6 7 8       Przeglądasz: 2 / 8