Segregacja śmieci 2020

Nowe zasady segregacji śmieci w Warszawie obowiązują już od początku stycznia 2020 r. Jedną z głównych zmian jest wprowadzenie podziału segregacji odpadów na 5 frakcji, a nie jak do tej pory na 3. Nowe zasady wprowadzane są stopniowo: jeżeli od 1 stycznia w altanie stoi 5 pojemników, to segregujemy według nowych zasad. Jeśli tylko 3 - to segregujemy według dotychczasowego systemu.

Czytaj dalej

Wielki Finał już 12 stycznia, dlatego wszystkie ręce na pokład!

WOŚP
Już 12 stycznia odbędzie się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ukoronowaniem Finału na Gocławiu ma być pokaz laserowy Światełko do nieba, w Parku nad Balatonem. Start pokazu zaplanowano na godzinę 20.00. Nie może Was zabraknąć!

Czytaj dalej

Warszawska zbiórka choinek

Rozpoczęła się zbiórka poświątecznych, naturalnych choinek realizowana w ramach akcji „Ciepło z natury”. Organizatorami jest m.st. Warszawa oraz firma Segromet Sp. z o.o.

Czytaj dalej

Zimowy Narodowy 2019/2020

Płyta PGE Narodowego po raz siódmy zamieniła się w Zimowe Miasteczko. Powróciły lodowiska, górka lodowa i curling. Na najmłodszych czekają poranki z nauką na jazdy na łyżwach w formie zabawy, z kolei na starszych w każdy weekend imprezy z najlepszymi DJ-ami. Podczas ubiegłorocznej edycji, udział w wydarzeniu wzięło ponad 550 tys. wielbicieli zimowych wrażeń. Zimowy Narodowy potrwa od 30 listopada 2019 do 8 marca 2020 roku.

Czytaj dalej

Podwyżki opłat za śmieci

W dniu 12.12.2019 r. stołeczni radni uchwalili nowe stawki opłat za odbiór odpadów. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych będą płacić od gospodarstwa, co miesiąc 65 zł, a zamieszkujący domy jednorodzinne 94 zł. Ryczałt to pierwszy etap nowego naliczania opłat. Osoby w trudnej sytuacji finansowej otrzymają wsparcie.

Czytaj dalej

Oszczędzaj ciepło

Mamy nowy sezon grzewczy przypomnijmy więc o racjonalnym korzystaniu z ciepła i zasadach z tym związanych. Oszczędzanie ciepła ma nie tylko korzystny wymiar finansowy dla nas, jego konsumentów. Oszczędzanie ciepła ma również ogromne znaczenie dla naszego środowiska.

Czytaj dalej

VI Nocny 4F Półmaraton Praski

W sobotę, 31 sierpnia 2019r. o godz. 20.30 odbędzie się VI Nocny 4F Półmaraton Praski - największy bieg w Warszawie o nocnym charakterze. Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa wiodącą głównymi arteriami Pragi Południe, czyli warunki idealne do biegu!

Czytaj dalej

        1 2 3 4 5 6 7 8       Przeglądasz: 6 / 8