Informacja dotycząca Walnego Zgromadzenia Członków

W związku z trwającym stanem epidemii i zapisami art. 90 Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Orlik-Jantar" informuje o przesunięciu terminu zwołania Walnego Zgromadzenia Członków, które zaplanowane było na 16 i 17 czerwca 2020 roku. ...

Czytaj dalej

Remont na kwarantannie

Dla wielu mieszkańców w trakcie kwarantanny czas przymusowego zamknięcia to doskonała okazja do przeprowadzenia od lat odkładanego remontu mieszkania. Dlatego przez ostatnie tygodnie bloki, aż trzęsą się od kucia, wiercenia, stukania i innych dokuczliwych hałasów.

Czytaj dalej

Balkon #ZostańWDomu

Wiosenne słońce kusi by wyjść z domu. Co mamy jednak zrobić, jeśli nie wolno? Na ratunek przychodzi wtedy balkon i dlatego chcemy zwrócić uwagę na kilka „balkonowych” zachowań, którymi możemy uprzykrzyć życie sąsiadom i pogorszyć relacje z nimi. Osoby, które są w kwarantannie i muszą stosować się do ścisłego reżimu sanitarnego i pamiętać o izolacji - mogą korzystać z balkonu, ale tylko pod warunkiem, że nie graniczy on z balkonem sąsiadów. Pamiętajmy, że w bloku nie mieszkamy sami!

Czytaj dalej

Zostań w domu #ZostańWDomu

W wyniku nadzwyczajnej sytuacji w Polsce spowodowanej epidemią koronowirusa i wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, ulegają zmianie podstawowe zasady funkcjonowania Spółdzielni Mieszkaniowej "Orlik-Jantar". Powiadamiamy, że od dnia 17.03.2020 r., (tj. od wtorku) do odwołania wprowadzone zostają następujące zmiany w organizacji pracy Spółdzielni: Wstrzymane zostają przyjęcia interesantów w biurze Spółdzielni. Praca biura Spółdzielni prowadzona będzie tylko w formie dyżurów telefonicznych...

Czytaj dalej

Numery lokali

Zgodnie z przepisami na każdej nieruchomości powinna być umieszczona informacja o numerze porządkowym i nazwie ulicy, przy której się znajduje. Ma to w znacznym stopniu ułatwić służbom ratowniczym w dotarciu na miejsce zdarzenia. Z tego też względu niezwykle istotne jest również odpowiednie oznaczenie drzwi mieszkań.

Czytaj dalej

Dodatek mieszkaniowy

Ustawa z 21 czerwca 2001 r. (Dz.U. nr 71 poz. 734 z póź. zm.) w art. 31 ust. 1 określa dochód, dający podstawę do przyznania dodatku mieszkaniowego. Przysługuje on osobom, jeżeli średni miesięczny dochód brutto na 1 członka gospodarstwa domowego uzyskany przez 3 miesiące poprzedzające datę złożenia wniosku nie przekracza 175% kwoty najniższej emerytury (od 1.03. 2019 r. to 1.100,00 zł) w gospodarstwie jednoosobowym to 1.925,00 zł i 125% tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym, tj. 1.375,00 zł.

Czytaj dalej

Tramwaj na Gocław

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z krakowską firmą "Progreg" - projektantem prawie 4-kilometrowej trasy tramwajowej na Gocław. Dokumentacja ma powstać w ciągu dziewięciu miesięcy. Budowa trasy mogłaby rozpocząć się już w przyszłym roku.

Czytaj dalej

        1 2 3 4 5 6 7 8       Przeglądasz: 5 / 8